PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106743}

Nomad

6,2 1 577
ocen
6,2 10 1 1577
Nomad
powrót do forum filmu Nomad

Kino kazachskie

ocenił(a) film na 8

potrzebuję artykułów albo jeszcze lepiej książek odnośnie kina w Kazachstanie, może ktoś zna
jakieś i może podać chociaż tytuły?

doliwaq

A jest tam jakieś kino?

ocenił(a) film na 8
Kiroshi

Jest, w dodatku bardzo dobre. Od napisania mojego postu minęły 3 lata, dowiedziałem się od tego czasu chyba wszystkiego na temat tamtejszego kina.

doliwaq

to podziel się;) widziałem kiedyś późno w nocy "teierdzę suramską " chyba taki tytuł - t mogło być kazachskie . jest coś jeszcze?

ocenił(a) film na 8
tatraplan

Twierdza jest w sumie bardziej gruzińska. Mi ogromnie się podobała "Igła", można ją znaleźć nawet z polskimi napisami z tym, że to dość oszczędna produkcja z początku lat 90., z nowszych filmów warto zobaczyć "Zhauzurek myn bala" (na filmwebie pod nazwą Myn bala), "Kelin", "Rekieter", "Zakład o miłość", "Miłość z Księżyca", "Tulpan", "Zagubiony", "Szamanka". Jest jeszcze wiele innych produkcji, ale nie wiem czy polecać skoro sam nie oglądałem. Ogólnie nie trafiłem na razie na zły kazachski film, jeden był zły, ale o było w koprodukcji z Gruzinami, a oni mają strasznie ciężkie kino czasami. Ogólnie nie ma tragedii, Kazachowie i tak nas prześcignęli jeśli chodzi o wpływy w Hollywood - mają tam swojego reżysera, Timura Bekmambetowa, oraz kobietę która o ile się nie mylę szkoli tam aktorów. Ten Timur to gość od "Ben-Hura", "Hardcore Henry", "Wanted", "Abraham Lincoln łowca wampirów", "9", "Najczarniejszej godziny" oraz "Straży nocnej" i "Straży dziennej".

doliwaq

dzięki;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones